Amantii TRV-75-BESPOKE Tru View Bespoke - 75" Indoor/Outdoor 3 Sided Electric Fireplace, WiFi, Bluetooth, Speaker, and a Selection of Media Options
  • Based on 0 reviews
Condition: New
Checking for the best price...
Buy Now, Pay Later
As low as / mo
  • – Up to 36-month term if approved
Free shipping on this product
This item is eligible for return within 30 days of receipt
To initiate a return, please visit our Returns Center.
View our full returns policy here.
Availability: Only 9 left in stock, order soon!
Fulfilled by HomeDecorey
Arrives May 24 – May 29
Order within 18 hours and 9 minutes
Features
  • Approved for Outdoor Installations
  • Programmable timer & thermostat
  • Smart Room Temperature Control - 59F - 82F or 15C - 28C
  • Easily joining 2-3-4 units together and by doing so can double triple the BTU output
  • 5 Year Warranty
Brand: Amantii
Power Source: Corded Electric
Product Dimensions: 15"D x 76.12"W x 29.37"H
Material: Glass, Metal
Finish Type: Powder Coated
Installation Type: Wall Mount
Heat Output: 5118 British Thermal Units
Special Feature: Adjustable Flame
Style: Modern
Color: Black
Brand: Amantii
Power Source: Corded Electric
Material: Glass, Metal
Finish Type: Powder Coated
Installation Type: Wall Mount
Style: Modern
Color: Black
Room Type: Living Room
Ventilation Type: Vent Free
Item Weight: 111.5 Kilograms
Model Name: Tru View Bespoke - 75" Indoor / Outdoor 3 Sided Electric Fireplace