acer Aspire C24-1300-UR32 AIO Desktop | 23.8" Full HD IPS Display | AMD Ryzen 5 7520U Quad-Core Processor | AMD Radeon 610M Graphics | 8GB LPDDR5 | 512GB PCIe SSD | Wi-Fi 6E | Windows 11 Home
  • Based on 7 reviews
Condition: New
Checking for the best price...
Buy Now, Pay Later
As low as / mo
  • – Up to 36-month term if approved
Selected Option
Free shipping on this product
30-day refund/replacement
To initiate a return, please visit our Returns Center.
View our full returns policy here.
Availability: In Stock.
Fulfilled by NextGen Tech (SN Recorded)
Arrives May 17 – May 20
Order within 2 hours and 25 minutes
Available payment plans shown during checkout
Protection Plan Protect Your Purchase
Checking for protection plans...
processor_description: AMD Ryzen 5 7520U
Features
  • SLIM. PREMIUM. STUNNING: This premium AIO PC pairs unmatched speed with Windows 11 Home for daily productivity. Enjoy crisp colors that this cool, 23.8" Full HD PC delivers. It features the latest AMD Ryzen 5 7520U Processor, Radeon graphics and fast Wi-Fi 6E connectivity.
  • AMD Ryzen 5 7520U Quad-Core Processor 2.8GHz with Precision Boost up to 4.3GHz (Up to 4MB L3 Cache) | AMD Radeon 610M Graphics
  • 23.8" Full HD Widescreen IPS LED Back-lit Screen | 250nit Brightness; 16:9 Aspect Ratio; Tiltable from -5 to 25
  • 8GB LPDDR5 Onboard Memory | 512GB M.2 2280 PCIe SSD
  • Wi-Fi 6E (802.11ax) supports dual-stream Wi-Fi in the 2.4GHz, 5GHz and 6GHz bands, including 2x2 MU-MIMO Technology | Bluetooth 5.2 | 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
  • Integrated 1080P Full HD Webcam & Webcam Privacy Cover
  • USB Keyboard and Mouse Included | Comes with Windows 11 Home
Description
Everything in one place. The Aspire C24 All-in-One PC packs all the essential computing features into an ultra-slim frame that looks great on your desk. This PC features the latest Ryzen 7000 Series Processor, AMD Radeon Graphics and fast Wi-Fi 6E connectivity for an awesome computing experience. The brilliant 23" Full HD display and Full HD webcam deliver sharp images essential for today's video calls. With a USB keyboard and mouse, and special protection screen, it’s here to help you do more. (DQ.BL0AA.001)
Brand: Acer
Operating System: Windows 11 Home
CPU Model: Ryzen 5
CPU Speed: 4.3 GHz
Cache Size: 8
Graphics Card Description: Integrated
Graphics Coprocessor: AMD Radeon
Memory Storage Capacity: 512 GB
Specific Uses For Product: Education, Everyday Use, Multimedia
Personal computer design type: All in One
Color: Black
Additional Features: Webcam
Hard Disk Description: SSD
Hardware Interface: Bluetooth
Item Dimensions: 21.34 x 1.51 x 17.04 inches
Video Output Interface: HDMI
Hard Disk Interface: Solid State
Style Name: Modern
Cooling Method: Air
Compatible Devices: Keyboard, Mouse, Monitor, Printer, External Storage Drive, Wireless Devices
Power Plug Type: Type A - 2 pin (North American)
Security Features: Windows Defender Antivirus, Windows Firewall
Video Output: HDMI
Graphics Description: Integrated
Graphics Card Ram: 0.1
Graphics Ram Type: Shared
Graphics Card Interface: Integrated
Processor Series: Ryzen 5
Processor Speed: 4.3 GHz
Processor Socket: Socket AM5
Processor Count: 4
CPU Model Speed Maximum: 4.3 GHz