  • Based on 44 reviews
Condition: New
Checking for the best price...
Buy Now, Pay Later
As low as / mo
  • – Up to 36-month term if approved
Free shipping on this product
FREE 30-day refund/replacement
To initiate a return, please visit our Returns Center.
View our full returns policy here.
Availability: 11 left in stock
Fulfilled by Amazon
Arrives Saturday, May 16
Order within 18 hours and 17 minutes
Features
  • Sharper and More Detailed ImageThe SEETEC ATEM156-CO equipped with a 15.6 inch IPS LCD panel. The IPS LCD panel itself has a resolution of 1920 x 1080, a contrast ratio of 800:1, and an LED backlight with a brightness of 250cd/m2, giving you an accurate reproduction of video.
  • Easy Button OperationIt is equipped with a simple control panel, you can customize the shortcut key functions and quickly call them out. You can use the 12V DC power input and V- mount battery plate to power monitor.
  • Package Include1 ATEM156 Monitor, 1 Mini/ Micro HDMI to HDMI Cable, 1 V-mount Battery Plate, 1 3A Power Adapter, 1 SuitcaseNote: battery not include. If input the signal with HDCP, please use the " HDMI Splitter" to strip the HDCP signal from the HDMI signal.