  • Based on 0 reviews
Condition: New
Checking for the best price...
Buy Now, Pay Later
As low as / mo
  • – Up to 36-month term if approved
Selected Option
Free shipping on this product
Returnable until Jan 31, 2026
To initiate a return, please visit our Returns Center.
View our full returns policy here.
Availability: 15 left in stock
Fulfilled by Walts TV
Arrives Saturday, May 16
Order within 3 hours and 15 minutes
Available payment plans shown during checkout
Protection Plan Protect Your Purchase
Checking for protection plans...
Size: 55
Features
  • This Bundle Includes: Samsung QN55QN90FAFXZA 55" NeoQLED 4K QN90F Vision AI Smart TV (2025) | WireLogic Ruby 8ft Ultra High Speed 4K-8K-10K HDMI Cable w/UHD, HDR, VRR & eARC
Screen Size: 55 Inches
Brand: Samsung
Display Technology: Neo QLED
Resolution: 4K
Refresh Rate: 120 Hz
Special Feature: NQ4 AI Gen3 Processor, AI Motion Enhancer Pro, 120Hz (Up to 165Hz) Refresh Rate, Glare Free, Auto HDR Remastering Pro, Wide Viewing Angle, Ultimate UHD Dimming, Real Depth Enhancer Pro, Motion Xcelerator 165Hz, Film Mode, 4K AI Upscaling Pro, Color Booster Pro, Dolby Atmos, OTS+, Q-Symphony Pro, Bluetooth Audio, 360 Audio, Tizen Smart TV, Multiple Voice Assistant Compatible, Samsung Health, VESA 200mm x 200mm, Wi-Fi 5, HDMI 4, 2 x USB-A, Eco Sensor, Auto Power Saving/Off, BT SolarCell Remote See more
Product Dimensions: 9.3"D x 48.3"W x 30.2"H
Model Name: QN55QN90FAFXZA
Color: Titan Black
Brand Name: ‎Samsung
Item Weight: ‎45.4 pounds
Product Dimensions: ‎9.3 x 48.3 x 30.2 inches
Item model number: ‎BNDL_QN55QN90FA-WLCHMI482X8OL
Color Name: ‎Titan Black
Specification Met: ‎Energy Star Compliant
Special Features: ‎NQ4 AI Gen3 Processor, AI Motion Enhancer Pro, 120Hz (Up to 165Hz) Refresh Rate, Glare Free, Auto HDR Remastering Pro, Wide Viewing Angle, Ultimate UHD Dimming, Real Depth Enhancer Pro, Motion Xcelerator 165Hz, Film Mode, 4K AI Upscaling Pro, Color Booster Pro, Dolby Atmos, OTS+, Q-Symphony Pro, Bluetooth Audio, 360 Audio, Tizen Smart TV, Multiple Voice Assistant Compatible, Samsung Health, VESA 200mm x 200mm, Wi-Fi 5, HDMI 4, 2 x USB-A, Eco Sensor, Auto Power Saving/Off, BT SolarCell Remote