Philips Evnia 34M2C6500 QD OLED Curved Gaming Monitor, WQHD 3440 x 1440, 175Hz, USB-C Hub, Height Adjustable, 4-Year Advance Replacement, Gaming Console Compatible
Buy Now, Pay Later
- – Up to 36-month term if approved
Selected Option
FREE 30-day refund/replacement
To initiate a return, please visit our Returns Center.
View our full returns policy here.
Recently Viewed
Size: 34" QD OLED WQHD
Style: 175Hz | USB-C Docking
Features
- SMOOTH PERFORMANCE: Enjoy fluid gameplay with a 175Hz refresh rate and Adaptive Sync, eliminating screen tearing and stuttering.
- VERSATILE CONNECTIVITY: Equipped with HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, and USB 3.2 ports, alongside a USB-C port with 90W power delivery.
Description
Brand: Philips
Screen Size: 34 Inches
Resolution: QHD Ultra Wide 1440p
Aspect Ratio: 2.391
Screen Surface Description: Glossy
Aspect Ratio: 2.391
Screen Finish: Glossy
Contrast Ratio: 10000001
Refresh Rate: 175 Hz