Maxmartt DB26 Breakout Board 26Pin DB26-G2-01 Male Adapter to PCB 26-Pin Port Terminal Male Adapter Connector Breakout Board Terminal Signals Module Breakout Board Connector with Insulating Mat
  • Based on 0 reviews
Condition: New
Checking for the best price...
Buy Now, Pay Later
  • – 4-month term
Free shipping on this product
This item is eligible for return within 30 days of receipt
To initiate a return, please visit our Returns Center.
View our full returns policy here.
Availability: In Stock.
Fulfilled by Amazon
Arrives Friday, May 15
Order within 22 hours and 38 minutes
Features
  • Breakout Board Size: 69*39.5*20.5mm/2.7*1.6*0.8in. Model DB26-G2-01(male head).
Description
Connector Type: Screw
Number Of Contacts: 26
Mounting Type: PCB Mount
Material: Copper
Brand: Maxmartt
Number Of Poles: 26
Product Dimensions: 2.7"W x 1.6"H
Number of Positions: 26
Package Dimensions ‏ : ‎ 4.75 x 3 x 1 inches; 0.63 Ounces
Date First Available ‏ : ‎ February 3, 2020
Manufacturer ‏ : ‎ Maxmartt
Best Sellers Rank: #14,898 in Audio & Video Connectors & Adapters