LA Choppers LA-7338-14B 1-1/4in. Pullback Risers for Welded Kage Fighter T-Bars - Gloss Black
  • Based on 2 reviews
Condition: New
Checking for the best price...
Buy Now, Pay Later
  • – 6-month term
Free shipping on this product
This item is eligible for return within 30 days of receipt
To initiate a return, please visit our Returns Center.
View our full returns policy here.
Availability: In Stock.
Fulfilled by Powersport Superstore
Arrives May 19 – May 20
Order within 14 hours and 10 minutes
Features
  • High-strength steel tubing construction
  • Crossbars are welded directly to the risers
  • Accept stock controls
  • Straight risers available in 8in., 10in., 12in., 14in. and 16in.
  • 1-1/4in. Pullback risers available in 8in., 10in., 12in., 14in. and 16in.
Description
High-strength steel tubing construction. Crossbars are welded directly to the risers. Accept stock controls. Straight risers available in 8in., 10in., 12in., 14in. and 16in.. 1-1/4in. Pullback risers available in 8in., 10in., 12in., 14in. and 16in.. 3in. on-center risers. Designed for internal wiring; notched for Throttle-By-Wire applications. Made in the U.S.A.. Rise: 14in.. End rise: 14in.. Width: 30in.. Center width: 3in.. Pullback: 6in.