2-Pack Trailer Tire On Rim ST205/75D15 Trailer Tires and Wheels 5 Lug on 4.5 in PCD Trailer Tires with 15 in Rims Load Range C 6PR Black
  • Based on 0 reviews
Condition: New
Checking for the best price...
Buy Now, Pay Later
  • – 6-month term
Selected Option
Free shipping on this product
30-day refund/replacement
To initiate a return, please visit our Returns Center.
View our full returns policy here.
Availability: In Stock.
Fulfilled by GarveeTech
Arrives May 17 – May 19
Order within 3 hours and 34 minutes
Available payment plans shown during checkout
Protection Plan Protect Your Purchase
Checking for protection plans...
Size: ST205/75D15
Features
  • ST205/75D15 Trailer Tire: Capacity:1820 LBS, Section width(SW):205 mm(8.07 in), Diameter(OD): 26.97 in (685 mm), Ply Rated:6PR, Load Range:C.
  • 15 in x6 in 5 Lug Rim: Rim dimensions: 15 in diameter x 6 in wide, PCD: 5 Lug 4.5 in,Center Bore: 3.19 in (81 mm).